Ciekawe atrakcje w Paryżu

W Europie nie brak wszelkiego rodzaju atrakcji i oczywiście co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W takiej sytuacji nie ma się czemu dziwić, że na wakacje bardzo często wyjeżdżamy poza granice naszego kraju.

Jeśli mielibyśmy wskazać tutaj europejską stolicę, która jest przez nas i oczywiście nie tylko przez nas odwiedzana naprawdę często, z pewnością bliżej byłoby się trzeba przyjrzeć Paryżowi. Chyba nikt bowiem nie ma wątpliwości co do tego, że miasto to pod względem turystycznym ma naprawdę wiele do zaoferowania. Co zatem zobaczyć w Paryżu?

Wiele ciekawych miejsc do zobaczenia

Akurat możliwości jest tutaj naprawdę sporo, bo jest to miasto bardzo rozległe. Jednakże jeśli mielibyśmy wspomnieć o jakimś synonimie stolicy Francji, na pewno byłaby to Wieża Eiffla, która chyba każdemu kojarzy się z tym właśnie miastem. Dlatego też będąc w Paryżu, jej zwiedzenie jest naszym obowiązkiem. Jednakże nie oznacza to tego, że Paryż to tylko Wieża Eiffla.

Wycieczka do Disneylandu

Jeśli jesteśmy z dziećmi, choć nie jest to oczywiście żaden warunek, z pewnością warto udać się do Disneylandu, który oddalony jest o około trzydzieści kilometrów od stolicy Francji. Wówczas przynajmniej na chwilę przeniesiecie się do świata fantazji oraz magii i powrócicie do młodzieńczych lat. Same dzieci na pewno będą one takim wyborem zachwycone. Co zobaczyć w Paryżu poza Wieżą Eiffla oraz Disneylandem?

Dla miłośników sztuki polecamy Luwr. Muzeum to jest naprawdę piękne i znajduje się w nim mnóstwo znanych na całym świecie i cenionych przez wszystkich dzieł. Dlatego też to akurat także powinna być pozycja obowiązkowa, której nie można ominąć. Wydaje się zatem, że nie powinniśmy sobie zadawać pytania, co zobaczyć w Paryżu, ale ile na takie zwiedzanie mamy czasu, bo atrakcji turystycznych jest tu bez liku.

Źródło: http://boogiehostel.com/boogie-hostel-deluxe/
Możesz jeszcze sprawdzić: