Gry fabularne są gatunkiem, który wybierają osoby chcące wciągnąć się do świata stworzonego przez programistów na wiele długich godzin. Podstawowym elementem, który wyróżnia fabularne gry od innych gatunków jest fakt rozwijania umiejętności postaci. Przemierzając świat gry oraz pokonując kolejnych przeciwników i wykonując następne zadania, zdobywamy doświadczenie, które pozwala na rozwinięcie poszczególnych umiejętności naszej postaci. W zależności od tego, które umiejętności rozwiniemy, wyspecjalizujemy naszego bohatera w różnych dziedzinach dostępnych w grze.

Do najchętniej wybieranych gier fabularnych możemy zaliczyć całą serię Final Fantasy. Gra ta stała się tak popularna, że zaczęto tworzyć na jej podstawie ekranizacje kinowe, które cieszyły się takim samym zainteresowaniem co gry komputerowe. Gra ta przenosi nas do świata japońskiej mangi, świata w którym najważniejsze jest to, żeby pokonać swoich wrogów wykorzystując nadzwyczajne umiejętności, które cechują poszczególne postaci.
e-Gracz.waw.pl to gratka dla wszystkich fascynatów gier komputerowych. Dzięki naszej stronie zapoznasz się z mnóstwem ciekawych informacji, doniesien i aktualności ze świata gier komputerowych.
Centrum gracza - tak po krótce można opisć to, co znajdziesz na naszej stronce. Gry, które weźmiemy pod lupę to przede wszystkim: gry sportowe, wyścigi, gry fabularne, bitewne oraz gry hazardowe. To co, zaczynamy?
Możesz jeszcze sprawdzić: