Świat jest coraz bardziej zaśmiecony, w powietrzu jest coraz więcej zanieczyszczeń a w jedzeniu chemii i plastiku. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie.

Cierpią na nią również najmłodsi, nasze dzieci. Na szczęście wiele osób stawia na rozwiązanie ekologiczne i co za tym idzie takie, które minimalizują dokuczliwość alergii.

Pieluchy a komfort noworodka

Opieka nad maluszkiem, który niedawno pojawił się na świecie, kojarzy się nam między innymi z wielkimi paczkami jednorazowych pieluch. One zapewniają łatwość opieki nad noworodkiem, ale czy zapewniają mu komfort?

Nasze mamy, babcie stosowały pieluchy wielokrotnego użytku i wygląda na to, że takie rozwiązanie zaczyna znów cieszyć się powodzeniem.Skóra niemowlaków jest bardzo delikatna i często reaguje alergicznie na substancje wykorzystywane do produkcji pieluch jednorazowych. Szczególnie dużo chemii zastosowane jest w materiałach wchłaniających wilgoć. To co prawda niezwykle wygodne, gdy taką pieluchę zdejmujemy i wyrzucamy, ale nie tylko o wygodę tutaj chodzi. Najważniejsze jest zdrowie i komfort maluszka.

Kupowanie i pranie pieluch

Pieluszki wielorazowe stały się już na tyle popularne, że nie ma większego problemu z ich zakupem. W ofercie wielu sklepów znajdzie bawełniane i tetrowe, niewybielane, w dużym wyborze i co ważne polskich producentów. Eko pieluszki https://dziobak.com.pl/pieluszki-wielorazowe dla dzieci wydają się trudne do stosowania w praktyce, ale można do nich dokupić różnego rodzaju otulacze i gatki, które zabezpieczają pieluchę. Dodatkowo stanowią wierzchnią odzież, nierzadko w bardzo modnych i kultowych

fasonach.Biorąc we własne ręce proces prania, mamy stuprocentową pewność, że nasz maluszek nie będzie narażony na alergie. Pamiętać jednak trzeba o zastosowaniu odpowiednich środków do prania, z których najlepszym rozwiązaniem wydają się płatki mydlane.Wbrew pozorom rozwiązanie, jakim są pieluchy wielokrotnego użytku, jest nie tylko zdrowe i ekologiczne, ale także ekonomiczne. Zastosowanie ich jest tańsze niż kartony pieluch jednorazowych.
Możesz jeszcze sprawdzić: