Zaburzenia wzroku

Oczy to narząd zmysłu wzrokowego, który pozwala na odbieranie bodźców wywołanych przez określony zakres promieniowania elektromagnetycznego ze środowiska, dostarczając większość informacji z otoczenia. Jakiekolwiek odstępstwa od normy, zaburzenia wzroku, nastręczają problemów i wywołują zaburzenia normalnego trybu funkcjonowania.

Jak dbać o wzrok

Niestety dzisiejsze środowisko, dieta, tryb życia, nieustanne narażanie oczu na działanie szkodliwych promieni, nie sprzyja komfortowi widzenia. Jest wiele schorzeń dotyczących oczu, od nie groźnych po całkowite uszkodzenie narządu. Na szczęście znanych jest wiele metod dbania o oczy i komfort widzenia. Jeśli schorzenie jest poważne, nie uda się uniknąć wizyty u okulisty.

Profilaktycznie powinny się one odbywać cyklicznie, w zależności od charakteru wykonywanej pracy co kilka lat. Natomiast codzienna profilaktyka oczu powinna rozpocząć się od zmiany zachowań. Co mamy tu na myśli? Oczywiście komputery i ostre oświetlenie w miejscu pracy. Owszem, nie zawsze mamy wpływ na warunki jakie panują w miejscu pracy, jednak dobrze jest znaleźć sposób by dać zmęczonym oczom odpocząć.

Co to są filtry polaryzacyjne

Dobrą metodą jest montowanie filtrów polaryzacyjnych na monitorach komputerów oraz wprowadzenie roślinności do przestrzeni biurowej. Ponadto warto pomyśleć o suplementacji i prawidłowym nawilżeniu oczu i zapewnieniu komfortu widzenia. Jeśli chodzi o środki lecznicze wspomagające utrzymanie dobrego widzenia warto wspomnieć o takich preparatach jak Nutrof Total czy Maxiluten.

Ulgę zmęczonym po całym dniu oczom przyniesie nawilżenie specjalnymi kroplami takimi jak Refresh czy Biolan Max, których specjalnie opracowana receptura łagodzi uczucie suchości oka i podrażnienia spowodowane przez kurz, pyłki i zanieczyszczenia powietrza oraz zbyt silne światło sztuczne.
Możesz jeszcze sprawdzić: